Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука
Складне видалення (атипове) зуба в Рівному
без болю та без стресу
Коли потрібне атипове видалення?
В «Центрі стоматології та імплантації др. Ничипорчука» видалення зуба – кардинальний захід, до якого вдаються тільки в тому випадку, якщо зуб неможливо врятувати іншими способами. Наші лікарі зроблять все, щоб врятувати зуб, а якщо це неможливо, то швидко та без болю видалять зуб, навіть у найскладніших клінічних випадках.
Що таке складне видалення зуба?
Складне видалення (атипове) зуба – це хірургічна процедура, що проводиться за допомогою спеціальних інструментів та з використанням анестетичних препаратів. Застосовується для багатокореневих молярів або ортодонтичних одиниць з декількома коренями складної анатомічної форми. Після проведення стоматологічної процедури у пацієнта може спостерігатись тяжка симптоматика тривалістю до 7–10 днів.
В той час як просте видалення передбачає використання тільки стандартних інструментів – щипців, а самі зуби мають рухливість.
Показання та протипоказання
Якщо зуб можна врятувати шляхом консервативних або хірургічних, зубозберігаючих операцій – видаляти його недоцільно. Крім того, існують і відносні протипоказання – обставини, які потрібно усунути, інакше ймовірність ускладнень найвища:
- гострі та загострення хронічних інфекцій, соматичних захворювань;
- інфаркт та інсульт у недавньому минулому;
- прийом антикоагулянтів та порушення згортання крові без підготовки та ін.
Атипове видалення зуба може знадобитися:
- якщо зуб у товщі щелепи розташований неправильно: дистопований (вийшов за межі зубного ряду), ретинований (перебуває в неправильному положенні в товщі щелепи і не може прорізатись), надкомплектний;
- при значному викривленні коріння;
- при видаленні жувальних зубів з кількома коріннями, при цьому операція на верхній щелепі завжди відбувається легше, за рахунок більш пористої кістки;
- за наявності кіст і кістогранулем на корені зуба;
- при значному руйнуванні коронки та кореневої частини;
- зуби мудрості, які мають атипове розміщення;
- при утворенні кальцифікатів у тканинах пародонту.
Особливості складного видалення зуба мудрості
При складному видаленні зуба мудрості ймовірність ускладнень набагато вища, тому необхідно суворо дотримуватись рекомендацій стоматолога, а при появі тривожних симптомів (наростання болю, збереження набряку протягом 3-5 днів, підвищення температури тіла) – звернутися за допомогою.
Серед пацієнтів поширене переконання, що виривати зуб мудрості важко, боляче та дуже довго. Саме з цієї причини багато хто відкладає візит до стоматолога. Насправді все не так страшно, як про це говорять. Звичайно, свої особливості при видаленні «вісімок» є, проте складне видалення зубів мудрості не є постійною практикою і єдиним можливим рішенням при болях.
Вибір методики видалення зуба мудрості залежить від кількох факторів:
- наявність або відсутність запалення м’яких тканин, що оточують зуб;
- тривалість перебігу процесу;
- розташування третього моляра у кістки;
- звернення до лікаря в період загострення чи ремісії захворювання;
- ступінь руйнування коронки зуба.
У більшості випадків екстирпація відбувається в амбулаторних умовах, але в певних ситуаціях може знадобитися проведення операції. Наприклад, видалення дистопованого зуба мудрості вимагає виконання розрізів та висвердлювання альвеолярної кістки, яка перешкоджає вилученню «вісімки» з лунки.
Обов’язковою умовою безболісного видалення є якісна анестезія. Хороше знеболювання вбереже пацієнта від неприємних відчуттів та допоможе лікареві максимально швидко та ефективно прибрати причинний зуб. У разі розвитку гнійно-запального процесу анестетики можуть не до кінця вплинути на нервові волокна, тому процедура може супроводжуватись незначним болем.
Лікування без болю можливо!
Ми дбаємо про своїх пацієнтів та робимо усе аби похід до стоматолога не асоціювався з болем. На сьогоднішній день лікування зубів можливе уві сні!
Саме так – ми вилікуємо ваші зуби поки ви перебуватимете у медикаментозному сні.
Лікування зубів уві сні (в седації) – цілком безпечне для дорослих та дітей. Більше про послугу за посиланням нижче.
Як відбувається операція атипового видалення
Складне видалення зубів відбувається у кілька етапів. Все починається з огляду, постановки діагнозу та визначення показань та протипоказань. Надалі стоматолог слідує плану:
- Обстеження. Рентгенодіагностика дозволяє визначити анатомічні особливості зуба (його розташування, кількість коренів, їх стан, викривлення та ін.).
- Знеболення. В нашій стоматологічній клініці пацієнтам з дентофобією лікарі можуть запропонувати лікування “уві сні”, тобто з використанням седації.
- Розсічення м’яких тканин для доступу до зуба.
- Сегментація зуба («розпилювання» на частини за потреби).
- Видалення зуба або його частин за допомогою щипців та інших стоматологічних інструментів.
- Ревізія лунки з метою оцінки стану та цілісності альвеоли щелепи, наявності уламків зуба, грануляцій та ін.
- Можливо, знадобиться вкласти в лунку ліки з антисептичною, протизапальною спрямованістю та ін.
- Зашивання країв лунки. Така маніпуляція проводиться з метою запобігання можливим ускладненням: кровотеча, інфікування, альвеоліт, а також скорочення реабілітаційного періоду.
Рекомендації після операції
Атипове видалення постійного зуба може бути пов’язане з формуванням неприємних та болючих відчуттів після операції: біль, набряк, який наростає у перші кілька днів, але за тиждень сходить. У ранній реабілітаційний період важливо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря: приймати таблетки для полегшення стану, прикладати холод.
До інших рекомендацій відносять:
не їсти і не пити протягом 2-3 годин після операції;
- 2-3 дні не використовувати ополіскувачі для ротової порожнини;
- жувати на протилежному боці;
- дотримуватися всіх правил гігієни, але з обережністю;
- приймати знеболююче або антибіотики за призначенням
- протягом кількох днів заборонено користуватися електричними зубними щітками.