Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука
Покриття зубів фторлаком в Рівному
без болю та без стресу
Фторування зубів - що це?
Це процес насичення зубної емалі препаратами фтору для відновлення її природного складу — різновид ремінералізації зубів.
Процедура недорога, безболісна, підходить практично всім пацієнтам. Це недорогий і ефективний метод профілактики та лікування початкового карієсу (в стадії плями).
В умовах стоматологічної клініки використовуємо лаки та гелі з концентрацією фторидів від 1% до 5%. Їх наносять на зуби одноразово або курсом з кількох процедур.
Якщо необхідно, лікар додатково призначає пацієнту фторвмісну зубну пасту або гель для зубів домашнього застосування. Ці засоби потрібно застосовувати строго за інструкцією, як правило 1-2 рази на тиждень.
Для чого потрібна процедура
Фтор входить до складу емалі і необхідний для здоров’я зубів. Недолік в організмі цього мікроелементу призводить до прискорення процесів демінералізації, пошкодження емалі, розвитку карієсу.
Процедура фторування насичує емаль зубів іонами фтору, відновлюючи її здатність чинити опір кислому середовищу порожнини рота. Фтористі сполуки створюють на поверхні емалі бар’єрний шар, який захищає зуби від кислот, що виробляються патогенними бактеріями, і насичує їх іонами фтору і кальцію. Ознайомитися з цінами на покриття фторлаком можете в прайс-листі.
Показання та протипоказання до фторування
Покриття зубів фторлаком проводять для:
Профілактики та лікування початкових стадій карієсу в стадії плями;
Від1новлення мінерального складу до і після відбілювання зубів, ортодонтичного лікування;
Зниження чутливості емалі (гіперестезії), у тому числі гіперчутливості зубів у пришийковій ділянці (при клиноподібних дефектах і пародонтиті);
Закріплення ефекту професійного чищення ротової порожнини.
Основне протипоказання до проведення процедури — флюороз (плями на емалі через надлишок фтору в організмі). У цьому випадку пацієнтам проводять ремінералізацію емалі без використання фтору.
Дитячий вік не є протипоказанням, але потребує ретельного вибору препарату та концентрації фторидів.
Процедуру з обережністю проводять у пацієнтів із цукровим діабетом, а також при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.
Ціни на покриття зубів фторлаком
Види фторування емалі
Просте фторування
У стоматології для проведення поверхневого фторування емалі використовуються два види фторвмісних складів:
- Фтористі лаки. Вони можуть бути однокомпонентними з вмістом тільки фтору і багатокомпонентними. До складу останніх крім фтору входять іони кальцію та фосфатів, які посилюють процес ремінералізації емалі.До складу більшості препаратів входить плівкоутворюючий агент, тому при нанесенні на поверхні емалі зубів утворюється фторидна плівка. Це забезпечує ефект пролонгованого впливу на зуби — іони фтору поступово проникають в емаль і відновлюють її мінеральний склад.
- Фторвмісні гелі – наносяться в полімерних капах. Заповнена гелем силіконова капа (ложка) надівається на зуби на кілька хвилин. Консистенція засобу забезпечує гарне проникнення у важкодоступні області зубного ряду. Для досягнення стійкого ефекту від покриття зубів фтором потрібен курс лікування з кількох процедур.
Препарат і спосіб покриття зубів фторлаком вибирає лікар за показаннями. У більшості випадків підходять однокомпонентні лаки. Однак коли у пацієнта сухість ротової порожнини або поверхневий карієс, краще використовувати багатокомпонентні склади з фтором і мінералами (кальцій, фосфор).
Глибоке фторування
Процедура включає послідовне нанесення декількох ремінералізуючих препаратів, що містять фтор, мідь, магній та кальцій.
Глибоке фторування зубів лікар стоматолог-гігієніст проводить у два етапи:
- Поверхню зубів очищає від нальоту і зубного каменю, просушує, наносить фтористу рідину на 1 хв.
- Залишки рідини видаляє струменем води, просушує емаль ватним тампоном, на зуби наноситься суспензія з гідроокисом кальцію.
- Для закріплення результату стоматологічну процедуру повторюють через 2 тижні.
Повторний сеанс рекомендується проводити через 6 місяців.
Чому краще глибоке фторування?
На відміну від звичайного методу, глибоке фторування пошаровим нанесенням ремінералізуючих препаратів надійно герметизує мікротріщини емалі.
На зубах створюється щільна мінеральна плівка з фторидами кальцію, магнію, міді – довготривале джерело мінералів для підтримки мінерального балансу зубних тканин. Цей метод зміцнення зубної емалі найкраще підходить для лікування каріозних плям і вторинного карієсу.
До
Після
Етапи покриття зубів фтором
1. Консультація та огляд. Лікар виявляє стоматологічні захворювання, потребу в додатковому лікуванні карієсу, запалення ясен.
2. Професійне чищення порожнини рота складається з кількох етапів. Досконала професійна гігієна включає: очищення поверхні зубів від джерела карієсогенних бактерій. Зубний наліт видаляють методом AirFlow, камінь ультразвуком. Наприкінці зуби поліруються стоматологічними пастами.
3. Фторування. Лікар покриває емаль фтористим лаком, наносить гель у капах, або проводить пошарове покриття фторлаком за доступною ціною кількома препаратами. Процедуру проводять одноразово або повторюють через 5-7 днів.
Пацієнту призначають засоби для домашньої мінералізації (гелі в капах, лікувальні зубні пасти).
Рекомендації після покриття фторлаком
Після професійного чищення зубів та фторування важливо:
Нічого не їсти і не пити (1 година).
Виключити барвники, кислі, холодні та гарячі продукти, напої (24 години).
Замінити зубну щітку, дотримуватись ретельної гігієни порожнини рота.
Використовувати лікувальні пасти та гелі (за призначенням лікаря).