Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука

КТ верхньої та нижньої щелепи в Рівному

без болю та без стресу

КТ діагностика

КТ-дослідження верхньої та нижньої щелеп – метод, що дає чітку діагностику у стоматології. Це детальне сканування щелеп. Отримані зображення моделюються в 3D і показують максимально точний стан зубів. Стоматолог може докладно вивчити поточну анатомічну область.

КТ зубів набагато інформативніша, ніж звичайна рентгенограма. Спеціальна комп’ютерна обробка DentaScan надає детальну інформацію про ортодонтичну анатомію. Така діагностика допомагає поставити чіткий діагноз і скласти план лікування. DentaScan відкриває інноваційні можливості для стоматологів у стандартних та складних клінічних випадках, щоб оцінити та врятувати кожен окремий зуб.

Комп’ютерна томографія верхньої та нижньої щелеп призначається:

 • для точної діагностики захворювань зубів, періодонту, пародонтальних тканин;
 • для оцінки стану щелеп;
 • для діагностики травм;
 • для визначення аномалій та деформацій, запальних процесів, пов’язаних з приносовими пазухами.

Обстежуватися можуть обидві щелепи або одна – точну зону сканування визначає лікар, виходячи з попереднього діагнозу. Ціни КТ щелепи фіксовані та відображені у прайсі стоматологічних послуг.

Показання для проведення КТ щелепи

Комп’ютерна томографія щелепи показана у таких випадках:

✅ проведення диференціальної діагностики ускладнення карієсу зубів;
✅ виявлення прихованого карієсу, який видно неозброєним поглядом;
✅ прогнозування та оцінка передбачуваних результатів імплантації;
✅ виявлення ретинованих зубів, які повністю сформувалися у щелепі, але не прорізалися (або частково прорізалися) назовні;
✅ прогнозування та оцінка передбачуваних результатів ортодонтичного лікування (установка брекетів, хірургічні втручання);
✅ планування хірургічних операцій у галузі щелепно-лицьової хірургії, хірургічної стоматології та оториноларингології (у цьому випадку виконується КТ гайморових пазух);
✅ виявлення патологій лицьової частини черепа;
✅ підбір методів лікування та оцінка результатів проведеної терапії.

КТ щелепи широко застосовується при лікуванні зубних каналів і пародонту, перевірці якості пломб, підборі зубних протезів, видаленні «зубів мудрості», травматичних ушкодженнях верхньої та нижньої щелеп, підозрі про наявність кіст, одонтом і амелобластом, ретенції та ущелинах неба, визначенні свищ аномаліях розвитку кісткової системи, артрозах скронево-нижньощелепного суглоба та інших випадках.

Як виконується комп'ютерна томографія щелеп

Дослідження триває кілька хвилин. Під час процедури пацієнту необхідно лежати нерухомим, щоб зображення вийшло чітким. Дослідження не вимагає спеціальної підготовки.

Після підготовчих маніпуляцій апарат комп’ютерної томографії розпочне рух кілька разів. Пацієнту важливо знати, що робота апаратури супроводжується звуком. Цього не треба боятися. Процедура абсолютно безболісна.

Вартість послуг

Консультація лікаря-хірурга із переглядом комп’ютерної томограми  (первинне обговорення плану лікування та складання кошторису)600 грн
Консультація300 грн

Протипоказання

Існує ряд протипоказань, при яких не рекомендується проводити КТ верхньої та нижньої щелеп.

До них відносяться:

вагітність;
період лактації;
деякі захворювання внутрішніх органів;
дитячий вік.

КТ щелепи із застосуванням контрастної речовини протипоказано при вираженій нирковій або печінковій недостатності та алергії на йодовмісні речовини. Дітям молодше 14 років КТ щелепи проводять за показанням.

За наявності протипоказань до томографії щелепи лікарі стоматологічної клініки др. Ничипорчука обов’язково запропонують Вам альтернативні методи діагностики, які не завдадуть Вашому здоров’ю шкоди і будуть достатньо інформативними.

Що показує КТ щелеп

За допомогою КТ можна виявити:

 • кісти, пухлини;
 • дистоповані зуби;
 • травматичні ушкодження;
 • оцінити можливість імплантації чи її результати.

КТ-дослідження верхньої щелепи за доступною ціною також дозволяє оцінити стан нижніх відділів верхньощелепних пазух.

рентген зуба, рентген молочних зубів, панорамний рентген зубів
Панорамний знімок щелепи дозволяє діагностувати та виявити невидимі, на перший погляд захворювання, запальні процеси ясен

Переваги комп'ютерної томографії щелепи

У порівнянні з іншими видами діагностики комп’ютерна томографія має ряд переваг, у тому числі:

 • КТ надає максимально точні та достовірні відомості про стан кісткових тканин, їх щільність та особливості анатомії щелепно-лицьової зони;
 • на відміну інших методів променевої діагностики, сучасна КТ дає мінімальну дозу опромінення;
 • КТ безболісна і не завдає жодного дискомфорту;
 • доступні ціни на КТ верхньої та нижньої щелепи.

У стоматологічній клініці др. Ничипорчука для всіх видів діагностики, зокрема КТ щелепи, застосовується найсучасніше медичне обладнання від провідних компаній-виробників. Також у стоматологічному центрі постійно впроваджуються нові медичні технології вітчизняної та зарубіжної медицини та розширюється спектр високотехнологічних медичних послуг. Завдяки цьому кожному пацієнту гарантується отримання точних результатів діагностики та високоякісного лікування.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button