Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука

Лікування карієсу в Рівному

без болю та без стресу

Особливості лікування карієсу

Якщо розвинувся карієс, важливо якомога раніше звернутися до стоматолога. Занадто глибоке ураження лікується довше і важче, а ще може призвести до запальних ускладнень: пульпіту та періодонтиту.

Як розвивається карієс зубів

Лікування карієсу зубів у стоматології займає основну частину надаваних послуг, оскільки каріозне ураження — найпоширеніше захворювання зубощелепної системи. Серед людей, старших 35 років, з ним стикаються 98-99%.

Сам карієс – це інфекційний процес, при якому тверді тканини зуба під впливом мікроорганізмів демінералізуються та розм’якшуються. Внаслідок цього утворюється дефект у вигляді порожнини. В них продовжують проникати бактерії, які руйнують емаль і дентин далі. Особливо активно такі процеси відбуваються при зловживанні солодкою їжею.

Ендодонтія під мікроскопом, діагностика та лікування зубів
63g22p

Як розпізнати карієс: коли звертатися до стоматолога

Розпізнати карієс зубів допомагають певні симптоми:

  • на зубах з’являються темні крапки та плями;
  • під час їжі з’являються неприємні відчуття, зуби реагують на кисле, солодке, гаряче та холодне;
  • з рота може бути неприємний запах;
  • поверхня зуба стає шероховатую.

Види та стадії карієсу

Ця патологія класифікується за розташуванням очага ураження:
  1. Фісурний – найпоширеніший тип. Осередок розташовується в зубній порожнині, на жувальній поверхні (фісурах). Через локацію патологічного процесу його складно діагностувати, тому зазвичай він виявляється при відвідуванні стоматолога. При своєчасному зверненні до лікаря патологію, що починається, можна призупинити без видалення частини зубної поверхні.
  2. Контактний. Даний вид захворювання вражає область зіткнення сусідніх зубів (жувальних або передніх). Найчастішою причиною виникнення є погане чищення міжзубних просторів. Ця форма є прихованою, тому малопомітна при зовнішньому огляді. Для її запобігання рекомендується регулярно користуватися флосом.
  3. Пришийковий, при якому патологія розвивається у ясен (на шиї). Діагностувати її можна за зміною кольору емалі в зоні пришийка (темніє або світлішає). Уражений зуб починає гостро реагувати на зміну температури.
  4. Підкороночний утворюється при протезуванні. Цей тип виникає на тлі нещільного прилягання протезу. Через щілини під протез потрапляють частинки їжі. Поступово вони починають гнити, призводячи до появи та розмноження патогенних мікроорганізмів.

Класифікація карієсу також здійснюється за ступенем важкості. Для кожної стадії патологічного процесу характерні клінічні прояви. За відсутності лікування вони поступово змінюють один одного:

  1. Початкова стадія проявляється у вигляді невеликої меловидної плями на поверхні емалі. На цій стадії патологія не завдає дискомфорту та болю. Зазвичай про наявність очагів пацієнт дізнається лише при відвідуванні стоматолога.
  2. Поверхнева стадія проникає глибше емалі, але ще не зачіпає тканини глибоких шарів. На даному етапі пацієнт також не відчуває хворобливих відчуттів і дискомфорту.
  3. Середнє каріозне ураження, при якому відбувається демінералізація шару дентину, що розташовується відразу за емаллю. Захворювання починає руйнувати тканини зуба, але ще не торкається пульпи. Можуть проявлятися дискомфортні відчуття при термічній дії на зуби (холодне, гаряче).
  4. Глибоке каріозне ураження. На цьому етапі тверді тканини починають активно руйнуватися. Усередині зуба утворюється патологічна порожнина, що стосується всіх шарів дентину. У пацієнта періодично спостерігаються хворобливі відчуття ниючого характеру.
  5. Пульпіт – небезпечне ускладнення при карієсі зубів. Воно поширюється на всю порожнину зуба та пульпу. Характерною особливістю пульпіту є запалення зубного нерва, що викликає сильний гострий біль. Найчастіше болючі відчуття виникають ночами. Сильне руйнування тканин зуба призводить до утворення великої порожнини, яку можна побачити самостійно.

Значна частина людей звертається до лікаря за наявності серйозного стоматологічного ураження, коли виникають сильні болі, а тканини зуба помітно зруйновані. На даному етапі єдиним способом усунути дискомфорт є депульпування. А для відновлення зовнішньої естетики часто доводиться вдаватися до протезування (встановлення зубних коронок).

Причини утворення карієсу

Каріозний очаг виникає внаслідок появи на зубній поверхні патогенних бактерій. Розмножуючись, вони призводять до руйнування твердих тканин. Сприяти цьому можуть такі фактори:

  • поганий догляд за ротовою порожниною (повна відсутність, неправильні або нерегулярні дії);
  • поява твердих відкладень на емалі;
  • часте вживання продуктів, багатих на вуглеводи;
  • дефіцит клітковини в організмі, викликаний рідкісним вживанням овочів та фруктів;
  • авітаміноз;
  • вживання води з низьким рівнем мінералізації;
  • зниження імунітету;
    генетична схильність;
  • хвороби органів травлення;
  • шкідливі звички.

Будь-яка з цих обставин може призвести до появи нальоту на поверхні емалі та розвитку мікроорганізмів. При неякісній гігієні відкладення стають сприятливим середовищем для активного розмноження бактерій, які поступово призводять до утворення каріозних очагів.

№ 132
Рентген та комп’ютерна томографія. Ендодонтичне лікування зубів

Скільки коштує лікування карієсу?

Точна вартість залежить від того, наскільки сильно вражений зуб. Ціна лікування середнього та глибокого карієсу вища, ніж для легкої стадії, коли спостерігається лише каріозна пляма. В останньому випадку вдаються до ремінералізації за допомогою спеціальних розчинів або інфільтрації плями. При середньому і глибокому карієсі каріозне ураження видаляється механічно, а порожнина, що утворилася, реставрується композитним матеріалом. Більше детально ознайомитись з ціною лікування карієсу можна на сторінці прайсу.

Вартісь лікування карієсу

Пломба фотополімерна, одна поверхня, молочний зуб, середній карієс 700 грн
Пломба фотополімерна, одна поверхня, молочний зуб, глибокий карієс 800 грн
Накладання  прокладки при лікуванні середнього карієсу 200 грн
Накладання  прокладки при лікуванні глибокого карієсу 500 грн
Накладання прокладки при лікуванні глибокого карієсу 400 грн
Видалення зуба, безболісне видалення зуба, видалення зуба мудрості

Діагностика карієсу зубів

Першим етапом виявлення стоматологічного захворювання є лікарський огляд. Також стоматолог може призначити такі обстеження:
перкусія;

  • зондування;
  • вітальне фарбування;
  • рентген;
  • термодіагностика;
  • електроодонтодіагностика;
  • люмінесцентна діагностика.

Ці дії допоможуть визначити тип карієсу та підібрати методи його лікування.

Лікування карієсу зубів

Як прибрати карієс та його ускладнення? Способи усунення каріозної порожнини залежать від її розмірів та поширення на шари зуба. При початковій стадії видалення білих плям проводиться ремінералізація. Спеціальний розчин або паста дозволяє призупинити карієс, що почався, поки він не поширився на більш глибокі шари.

При середньому чи глибокому ураженні застосовується механічна обробка тканин. Для відновлення природної форми коронки встановлюється пломба.

Найбільш серйозний підхід застосовується під час поширення патологічного процесу на пульпу. Запалення зубного нерва може призвести до пульпіту. Лікування цієї форми карієсу у нашій клініці відбувається під мікроскопом та проводиться у кілька етапів:

  • знеболення; анестезія або седація
    відкриття коронки ураженого зуба;
  • видалення некротизованої тканини;
  • очищення каналів та пульпарної камери;
  • стерилізація каналів;
  • формування рівних стін каналу;
  • герметичне заповнення каналу пломбувальним матеріалом;
  • відновлення форми коронки.

Лікування пульпіту може супроводжуватись больовим синдромом. Після лікування глибокого карієсу зубів та видалення запаленої пульпи зуб може деякий час боліти. Подібні відчуття тривають 2-3 дні. При тривалому періоді слід звернутися до лікаря.

Для запобігання такому дискомфорту та депульпування рекомендується регулярно проходити профілактичні огляди. Вони дозволять вчасно помітити захворювання, що починається, і усунути його менш болючими способами. А також зменшити ціну на лікування карієсу.

Профілактика карієсу

Дотримання наступних заходів збереже здоров’я зубів і допоможе запобігти їх руйнуванню:

  • щоденна гігієна ротової порожнини;
  • ополіскування рота після вживання їжі;
  • використання допоміжних засобів для чищення зубів;
  • дотримання правил збалансованого харчування;
  • обмеження вживання вуглеводної їжі;
  • професійна гігієна зубів кожні 6 місяців;
  • зміцнення імунної системи.

Регулярні огляди у стоматолога дозволяють запобігти багатьом стоматологічним проблемам, зберегти красу та цілісність зубного ряду.

nurse practicing layout jaw with teeth scaled

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button