Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука

Ретейнери після брекетів в Рівному

без болю та без стресу

Що таке ретейнери?

Ретейнер – це незнімна ортодонтична конструкція, яку встановлюють після виправлення прикусу брекетами або елайнерами.

Після фіксації ретейнера на зубний ряд тимчасова стоматологічна шина утримує його в правильному положенні, не допускає зміщення зубів.

Знімний ретейнер, який охоплює весь ряд

Так, після брекетів носять ретейнери

Як правило, корекція прикусу брекетами або елайнерами недовга і зуби не встигають стабілізуватися в новому положенні. Під тиском зубоясеневі зв’язки розтягуються чи стискаються, займають потрібну позицію.

Якщо після зняття брекетів не використовувати ретейнери, зуби можуть зсунутися. Під час ретенційного періоду повністю сходить напруга в тканинах періодонту, зберігається правильний прикус. Краще закріпити результат тимчасовою шиною, ніж через час розпочинати лікування наново. Ціни на ретейнери є доступними та прийнятними для широкого кола пацієнтів.

retejner-neznimnyj-foto.jpg

Як це працює?

Після зняття брекет-системи або елайнерів прикус виглядає правильно, але зміни продовжуються. Зубне коріння в новому положенні, а періодонтальні зв’язки намагаються повернутися на колишнє місце.

Ретейнер підтримує зуби, не даючи рушити в сторони. Лікар встановлює металеву дугу або надає капу, щоб утримувати потрібну позицію ряду. Поки пацієнт носить ретейнер на зубах, відновлюється об’єм кісткової тканини. Після зняття напруги в тканинах періодонта лікар може зняти апаратуру.

Показання — чи потрібні мені ретейнери

Як правило, призначають носіння ретейнера після брекетів у адаптаційний період.
Треба вам ретейнер чи ні визначає ортодонт під час огляду. Вони показані після:

  • видалення міжзубних проміжків;
  • вирівнювання скупченості зубів;
  • виправлення положення зубів;
  • лікування легких форм пародонтиту.
retainer1[1]-500x276

Види ретейнерів

Ретейнер для вирівнювання зубів вибирає стоматолог-ортодонт після зняття брекет-системи. При цьому враховується розмір, матеріал, спосіб кріплення шини:
  • незнімний — встановлюють у клініці у фронтальний відділ на 6-8 зубів;
  • знімний — пацієнт сам одягає/знімає апарат;
  • комбінований – вдень «працює» незнімна конструкція, а на ніч надягають знімну капу.
Ціна на ретейнери залежить від виду, який застосовується.

Ціни на встановлення ретейнерів

Поклейка незнімного ретейнера 2500 грн
Поклейка знімного ретейнера 1500 грн
Встановлення ретейнера (essix) на одну щелепу 1800 грн
Пластинка (відбитки+корекція) 2000-3000 грн
Встановлення пластинки знімної (відбитки+корекція) з 1 гвинтом 3500 грн
Встановлення пластинки знімної (відбитки+корекція) з 1+ гвинтом 4500 грн
Корекція пластинки 200 грн
Ремонт пластинки 800 грн
Пластинка незнімна 6300 грн (150-200$)

Знімні ретейнери

Конструкція з пластмаси або силікону повністю покриває зубний ряд. Види знімних конструкцій:
  1. Ретенційна пластина. Фіксує зуби металевою скобою, яка закріплена на пластиковому каркасі. Показана для фіксації зубів у боковому відділі при ретенції ширини ряду. Одягати пластину для вирівнювання зубів потрібно на ніч, загальне носіння пластини може зайняти 1-2 роки. Виготовляються пластини за адекватними цінами, тому їх встановлення є доступним.
  2. Ретенційна капа. Виготовляється з прозорого пластику за індивідуальними параметрами щелепи. У перший час носіння знімної капи є цілодобове. За мірою звикання термін носіння капи може скоротитися (регулярність і термін носіння вибирає лікар).
scaled

Незнімні ретейнери для постійного носіння

Тонка металева дуга, яку фіксують з внутрішньої (лінгвальної) сторони. Незнімний ретейнер встановлюють на 6 передніх зубів нижньої або верхньої щелепи. Лікар-ортодонт готує дугу по індивідуальному зліпку щелепи, який залишився після встановлення брекетів.

Незнімний ретейнер встановлюють на 6 передніх зубів, особливо при змінах фронтальної групи.

Зуби в зоні посмішки схильні до розвороту і руху сильніше, ніж жувальні, тому їх важче утримувати. У таких випадках лікар може призначити комбінацію незнімної дуги з нічним носінням знімної капи або пластини для вирівнювання зубів. Ціни на які можете дізнатись у прайсі стоматологічних послуг.

scaled

Процес встановлення ретейнера після брекетів

Етапи встановлення ретенційного лікування для фіксації зубного ряду:

Професійна гігієна. Проводять професійне чищення зубів для видалення нальоту чи каменю. При необхідності проводять санацію ротової порожнини, лікування карієсу, купірування очагів запалення. При деформації емалі призначають фторування та ремінералізацію.
Тривалість: 30-60 хв.

Підготовчий етап. Знімають зліпки щелепи для виготовлення ретейнера під форму зубів. Для встановлення металевої дуги готують поверхню зуба спеціальним розчином для зчеплення та захисту емалі.
Тривалість: 30 хв.

Фіксація в порожнині рота. Металеву дугу кріплять до зубів композитним матеріалом. Надлишки композиту видаляють, поверхню шліфують, щоб конструкція не відчувалася в порожнині рота. Ретенційні капи надягає сам пацієнт, стежить за термінами носіння.
Тривалість: 15-20 хв.

Зняття ретейнера. Обережно знімають шари композитного матеріалу для зняття дуги. Потім видаляють залишки матеріалу, шліфують емаль.

Як правило, ретенційний період триває вдвічі довше, ніж носіння брекетів. Термін лікування індивідуальний, у молодих пацієнтів він минає швидше. Чим старше, то довше проходять зміни після корекції прикусу.

На тривалість ретенційного періоду впливає:

  • вік пацієнта;
  • складність проведеного лікування, що більше змін, то довше зубний ряд адаптується.

Як правило, зняття конструкції проводять у кілька етапів. Незнімну дугу можуть зняти за 2-3 роки. Потім прописують носіння капи проти ночі. Ортодонти радять підтримувати ретенцію все життя.

Раз на півроку потрібен візит до ортодонта для очищення зубного ряду. На контрольному огляді він перевірить рівень фіксації, положення ряду. При необхідності виправить або полагодить конструкцію.

Обов’язково, щоб після зняття брекетів зуби не повернулися до початкового положення. Однак у дитини чи підлітка ретенційний період займає менше часу.

Рекомендують відмовитись від твердої їжі, не гризти нічого, щоб не деформувати або не зламати металеву дугу.

У знімних конструкціях не можна їсти, щоб не зламати. Також не можна промивати чи чистити їх у гарячій воді, щоб не зіпсувати.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button