Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука
Металеві брекети в Рівному
без болю та без стресу
Металеві брекети є популярним та ефективним методом лікування прикусу в ортодонтії. Сучасні методи корекції та досвід лікарів стоматологічної клініки др Ничипорчука роблять корекцію положення зубного ряду легкою, безболісною та, головне, ефективною процедурою. Ціна встановлення металевих брекет-систем залежить від складності випадку та розраховується індивідуально під час консультації в нашій стоматології.
Види брекетів із металу за типом кріплення
Металеві лігатурні брекет-системи
Конструкція передбачає наявність силової дуги, яка зафіксована за допомогою лігатур, що являють собою металевий дріт або резинки.
Металеві саморегулюючі (безлігатурні) брекети
Фіксація дуги здійснюється за допомогою мікро замків. У конструкції відсутні зайві деталі. Також відомі як “самолігуючі брекети”.
Детальні ціни на лігатурні та самолігуюючі брекети дивіться на сторінці прайсу.
Як влаштовані металеві брекети
Металеві брекети складаються з основних частин:
- Ортодонтична дуга – головний елемент конструкції металевих брекетів. Найчастіше такі дуги складаються з титану, нікелю чи особливо міцних сталевих сплавів;
- Брекети – маленькі плоскі пластинки або кільця, за допомогою яких здійснюється установка брекет-системи;
- Лігатури – додаткові еластичні кріплення для дуги, що утримують її в пазах.
Ціни на встановлення металевих брекетів
Брекети металеві/дві щелепи | 1200$ |
Брекети металеві самолігуючі/дві щелепи | 1500$ |
Пластинка (відбитки+корекція) | 2000-3000 грн |
Апарат для розширення щелепи | 6300 грн (150-200$) |
Пластинка незнімна | 6300 грн (150-200$) |
Етапи встановлення металевих брекетів в Рівному
Установка металевих брекетів здійснюється за кілька стадій:
Перша стадія – консультація у ортодонта. На ній лікар ретельно оглядає порожнину рота, щоб з’ясувати, чи є там якась патологія. Також бажано провести дослідження верхнього та нижнього зубного ряду за допомогою рентгену.
Наступний крок – складання плану лікування та ціни металевих брекетів. Проводиться санація ротової порожнини. Якщо в роті є карієс, потрібно обов’язково пройти його лікування. Крім того, потрібно видалити зуби мудрості – адже вони можуть перешкоджати встановленню конструкції.
Перед встановленням брекетів з металу робиться цифровий відбиток щелепи пацієнта. Згодом його відправляють до спеціальної лабораторії, де виготовляється модель зубних рядів пацієнта та проводяться додаткові вимірювання зубних рядів.
Після цього починається процес встановлення металічних брекетів. В нашій клініці цей процес проводять у суворій відповідності до протоколу лікування. Існує два типи установки брекетів: прямий та непрямий. При першому замку конструкції приклеюються безпосередньо на коронкові частини зубів, а при другому брекети збирають на спеціальній моделі з гіпсу, що значно прискорює процес їх встановлення.
Перед тим, як встановити самі брекети за доступною ціною, відбувається встановлення губного ретрактора, щоб рот залишався відкритим без зусиль пацієнта.
Після цього зуби очищають від нальоту, полірують та сушать.
Наступний крок – прикріплення замочків. Зуби покриваються спеціальним цементуючим засобом, який згодом висушується УФ-променями;
Якщо вибрано прямий тип установки, скоби ставляться спочатку на верхній, потім на нижній зубний ряд. При непрямому типі процедура займає набагато менше часу.
Після цього в пазах замочків закріплюється ортодонтична дуга.
Активація металевих брекетів
Коли конструкція встановлена, вона починає давити на поверхню зубного ряду. Таким чином відбувається виправлення прикусу. Але щоб вона здійснювалася поступово, потрібна регулярна процедура корекції. З лігатурними брекетами її доведеться проводити раз на місяць. Якщо ж у вас самолігуюючі брекети, лікар складе вам індивідуальний графік лікування.
У сучасних клініках, корекцію прикусу проводять дуже безболісно і оперативно – дана процедура займає менше години.
Відгуки про металеві брекети в Рівному
2024-06-28
2024-07-26
2024-08-08
Адаптація до брекет-системи
Після встановлення брекет-системи організм повинен адаптуватися до неї — адже це, по суті, стороннє тіло, яке викликає дискомфорт. Якщо брекети вестибулярні, пацієнту може бути важко поєднувати губи, а якщо лінгвальні — вони можуть дряпати язик і викликати проблеми з дикцією. Деякі ортодонти, щоб запобігти пошкодженню слизових оболонок, наносять на краї конструкцій віск або силікон.
Через кілька днів після процедури встановлення залізних брекетів в Рівному може виникнути біль у зубах. Це абсолютно нормально – отже, прикус почав виправлятися. У нормі болючі відчуття повинні пройти через тиждень.
Протягом усього періоду носіння брекет-системи вам потрібно буде відвідувати стоматолога. Якщо система лігатурна, то дуги необхідно змінювати кожні 2-3 місяці, а самі лігатури щомісяця. У разі безлігатурних брекетів вам потрібно буде проходити загальний огляд раз на 2 місяці або рідше.
Як довго носити брекети?
Це залежить від важкості вашого випадку. Чим сильніше у вас виражено порушення прикусу, тим більше часу займе їхнє лікування. Як правило, термін носіння залізних брекетів складає півтора роки. У безлігатурних брекетів цей період коротше на 15-20 відсотків.
Як доглядати за брекетами з металу?
За металевою брекет-системою потрібно ретельно доглядати — особливо спочатку. Звичайного чищення зубів для цього буде мало. Вам знадобиться така річ, як іригатор (він допоможе вам прочищати простір між зубами), а також особлива щітка, призначена для металічних брекетів. Крім того, вам потрібно буде регулярно ходити до стоматолога для проведення корекції та більш ретельного очищення ротової порожнини. Тільки так ви зможете зберегти свій рот та зуби здоровими!