Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука

Комп'ютерна томографія в Рівному: КТ зубів (3D знімок)

без болю та без стресу

Переваги КТ-діагностики

Стоматологи почали застосовувати КТ-дослідження понад 20 років тому. Апарати для КТ дають мінімальну дозу рентгенівського випромінювання, порівняно з традиційними пристроями для рентгенодіагностики. При цьому отриманий 3D-знімок куди більш інформативний, оскільки представляє щелепи та тканини у тривимірній проекції. Знімки дуже деталізовані, що досягається завдяки обробці зображення спеціальними комп’ютерними програмами.

рентген зуба, рентген молочних зубів, панорамний рентген зубів

Ці особливості забезпечують переваги КТ зубів перед іншими діагностичними дослідженнями:

 • безпека для пацієнта – рівень випромінювання, залежно від типу апарату, становить 18-54 мікрозиверти при нормі 350 мікрозівертів на рік;
 • висока точність діагностики завдяки комп’ютерним технологіям реконструкції зображення;
 • 3D знімок щелепи показує судини та розташування нервів, яке не визначає звичайна ортопантомограма;
 • комп’ютерна томографія дозволяє оцінити стан кісткової тканини, її структуру та висоту. Ці дані необхідні проведення якісної імплантації;
 • комп’ютерну томографію зубів стоматолог може вивчати пошарово, розглядаючи кожну структуру окремо;
 • єдине обмеження для проведення дослідження – період вагітності та лактації;

доступна ціна КТ зубів.

Комп’ютерна томографія апаратом Myray

Коли потрібно зробити 3D-знімок зубів

У яких випадках необхідно записатися на КТ-знімок – вирішує лікар стоматолог. У принципі це дослідження можна проводити перед початком будь-якого лікування, т.к. воно показує стан всіх структур у ротовій порожнині, а ця інформація корисна і при лікуванні карієсу, і при протезуванні, і для планування практично всіх стоматологічних процедур.

Знімок щелепи, виконаний на комп’ютерному томографі, показує всі індивідуальні особливості будови щелеп:

 • розташування та структуру зубних коренів та каналів;
 • становище зубів у ряду;
 • стан залоз, що виробляють слину;
 • уроджені аномалії зубощелепної системи.

Крім того, зробити КТ-знімок необхідно при підозрі на низку захворювань порожнини рота:

 • руйнування зубів під пломбами чи протезами;
 • пухлини, кісти, гранульоми, запальні процеси в м’яких тканинах та кістках;
 • переломи зубів та (або) коренів;
 • наявність сторонніх тіл.

Дані КТ-дослідження важливі для лікування карієсу та коренів зуба, виявлення та усунення новоутворень у порожнині рота, діагностики патологій верхньощелепних пазух. Дуже важливу роль комп’ютерний томограф грає під час планування імплантації, створення хірургічних шаблонів щодо цієї операції, в оцінці приживлення імпланту і різних видів протезування. Діагностика ротової порожнини за допомогою КТ необхідна для виявлення дисфункцій скронево-нижньощелепного суглоба.

Скільки коштує дослідження на комп'ютерному томографі?

Консультація лікаря-хірурга із переглядом комп’ютерної томограми  (первинне обговорення плану лікування та складання кошторису)600 грн
Консультація300 грн

Нерідко коли стоматолог направляє на КТ, перед пацієнтом постає питання – де зробити такий знімок? Ми вирішили цю проблему просто – запис на КТ-діагностику можна провести у нашій клініці в Рівному. Оскільки ніякої спеціальної підготовки (відмови від їжі, води і т.д.) не потрібно, то лікар може направити на дослідження відразу ж і отримати результат.

Діагностування та лікування зубів під мікроскопом безпечне для дорослих та дітей.

Як проводиться комп'ютерна томографія в Рівному

КТ – це об’ємне цифрове дослідження, яке не потребує спеціальної підготовки. Його можна провести одразу в день звернення до клініки. А ціну томографії зубів можна дізнатися у прайсі. Але для того, щоб зробити КТ зубів в Рівному належної якості, пацієнт повинен зберігати повну нерухомість, поки працює апарат.

Етапи процедури:

 1. Спеціаліст, який проводить дослідження, допомагає пацієнту зафіксувати голову у певному положенні на спеціальній підставці;
 2. Томограф, підключений до комп’ютера, починає обертатися, виконуючи за один оберт 200-300 тривимірних знімків високої роздільної здатності.
 3. Під час виконання панорамного знімка вся процедура займає 20-40 секунд, при зніманні одного сегмента зубного ряду – 7-10 секунд. Пацієнт під час процедури повинен дотримуватися всього двох правил – не рухатися і не ковтати. Розшифровка та обробка зображень фахівцем займає лише 10-15 хвилин.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button