Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука

Комп'ютерна томографія в Рівному: КТ зубів (3D знімок)

без болю та без стресу

Переваги КТ-діагностики

Стоматологи почали застосовувати КТ-дослідження понад 20 років тому. Апарати для КТ дають мінімальну дозу рентгенівського випромінювання, порівняно з традиційними пристроями для рентгенодіагностики. При цьому отриманий 3D-знімок куди більш інформативний, оскільки представляє щелепи та тканини у тривимірній проекції. Знімки дуже деталізовані, що досягається завдяки обробці зображення спеціальними комп’ютерними програмами.

Ці особливості забезпечують переваги КТ зубів перед іншими діагностичними дослідженнями:

 • безпека для пацієнта – рівень випромінювання, залежно від типу апарату, становить 18-54 мікрозиверти при нормі 350 мікрозівертів на рік;
 • висока точність діагностики завдяки комп’ютерним технологіям реконструкції зображення;
 • 3D знімок щелепи показує судини та розташування нервів, яке не визначає звичайна ортопантомограма;
 • комп’ютерна томографія дозволяє оцінити стан кісткової тканини, її структуру та висоту. Ці дані необхідні проведення якісної імплантації;
 • комп’ютерну томографію зубів стоматолог може вивчати пошарово, розглядаючи кожну структуру окремо;
 • єдине обмеження для проведення дослідження – період вагітності та лактації;

доступна ціна КТ зубів.

Комп’ютерна томографія апаратом Myray

Коли потрібно зробити 3D-знімок зубів

У яких випадках необхідно записатися на КТ-знімок – вирішує лікар стоматолог. У принципі це дослідження можна проводити перед початком будь-якого лікування, т.к. воно показує стан всіх структур у ротовій порожнині, а ця інформація корисна і при лікуванні карієсу, і при протезуванні, і для планування практично всіх стоматологічних процедур.

Знімок щелепи, виконаний на комп’ютерному томографі, показує всі індивідуальні особливості будови щелеп:

 • розташування та структуру зубних коренів та каналів;
 • становище зубів у ряду;
 • стан залоз, що виробляють слину;
 • уроджені аномалії зубощелепної системи.

Крім того, зробити КТ-знімок необхідно при підозрі на низку захворювань порожнини рота:

 • руйнування зубів під пломбами чи протезами;
 • пухлини, кісти, гранульоми, запальні процеси в м’яких тканинах та кістках;
 • переломи зубів та (або) коренів;
 • наявність сторонніх тіл.

Дані КТ-дослідження важливі для лікування карієсу та коренів зуба, виявлення та усунення новоутворень у порожнині рота, діагностики патологій верхньощелепних пазух. Дуже важливу роль комп’ютерний томограф грає під час планування імплантації, створення хірургічних шаблонів щодо цієї операції, в оцінці приживлення імпланту і різних видів протезування. Діагностика ротової порожнини за допомогою КТ необхідна для виявлення дисфункцій скронево-нижньощелепного суглоба.

рентген зуба, рентген молочних зубів, панорамний рентген зубів

Скільки коштує дослідження на комп'ютерному томографі?

Консультація лікаря-хірурга із переглядом комп’ютерної томограми  (первинне обговорення плану лікування та складання кошторису)600 грн
Консультація300 грн

Нерідко коли стоматолог направляє на КТ, перед пацієнтом постає питання – де зробити такий знімок? Ми вирішили цю проблему просто – запис на КТ-діагностику можна провести у нашій клініці в Рівному. Оскільки ніякої спеціальної підготовки (відмови від їжі, води і т.д.) не потрібно, то лікар може направити на дослідження відразу ж і отримати результат.

Діагностування та лікування зубів під мікроскопом безпечне для дорослих та дітей.

Як проводиться комп'ютерна томографія в Рівному

КТ – це об’ємне цифрове дослідження, яке не потребує спеціальної підготовки. Його можна провести одразу в день звернення до клініки. А ціну томографії зубів можна дізнатися у прайсі. Але для того, щоб зробити КТ зубів в Рівному належної якості, пацієнт повинен зберігати повну нерухомість, поки працює апарат.

Етапи процедури:

 1. Спеціаліст, який проводить дослідження, допомагає пацієнту зафіксувати голову у певному положенні на спеціальній підставці;
 2. Томограф, підключений до комп’ютера, починає обертатися, виконуючи за один оберт 200-300 тривимірних знімків високої роздільної здатності.
 3. Під час виконання панорамного знімка вся процедура займає 20-40 секунд, при зніманні одного сегмента зубного ряду – 7-10 секунд. Пацієнт під час процедури повинен дотримуватися всього двох правил – не рухатися і не ковтати. Розшифровка та обробка зображень фахівцем займає лише 10-15 хвилин.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button