Які зубні коронки найкращі

Коли виникає необхідність протезування зубів, виникає питання — які коронки краще ставити. Сучасна стоматологія пропонує різноманітні варіанти коронок на зуби. Вони відрізняються за матеріалом та призначенням, технологією виготовлення. Кожен вид має свої плюси та мінуси, кожен рекомендується за певними показаннями.

Які існують види коронок

Коронка – це протез на зуб. Головна його мета не лише імітувати здоровий зуб, а й зберегти той, що під нею. Повноцінно виконувати жувальну функцію, відкушування. Якщо установка планується на передні зуби, відновити естетику, повернути гарну посмішку. Знову ж таки, актуально, якщо це стосується фронтальної зони.

Які коронки краще вибрати? Спочатку варто розглянути їхні види. За матеріалами вони поділяються на:

  • металеві коронки;
  • коронки з дорогоцінних металів
  • металокерамічні коронки;
  • цільнокерамічні коронки;
  • цирконієві коронки.

Існують також тимчасові коронки, які ставляться на час виготовлення постійної конструкції, проте говорити про них як про повноцінну ортопедичну конструкцію не можна.

У кожному вищезгаданому виді коронок на зуби є ще й різновид (тип сплаву, особливості матеріалу, спосіб виготовлення).

Яка коронка краще на жувальний зуб?

djwog4_1520x0_63c-min

З одного боку, відповідь на питання, які коронки краще ставити на жувальні зуби, очевидна. Моляри – невтомні трудяги, які несуть практично все жувальне навантаження, тому відновлювати їх потрібно дуже міцними і надійними коронками. Питання функціональності справді стоїть на першому місці, проте не варто зациклюватися лише на ньому. Незважаючи на те, що моляри не такі помітні при усмішці, не турбуватися про естетику в наш час просто злочинно. Крім того, вибір коронки є важливим і з точки зору сумісності її матеріалу з м’якими тканинами.

Металокерамічні коронки

Найпопулярніший варіант для відновлення зубів. Вибір на користь металокераміки справді виправданий, оскільки саме ці коронки мають оптимальне співвідношення ціни та якості. Ці коронки міцніші, ніж керамічні і їх рекомендують використовувати для протезування жувальних зубів.

Керамічні коронки

Тут все залежить від типу коронки. Класичні керамічні коронки не рекомендується встановлювати на жувальні зуби через високий ризик поломок та сколів, проте сьогодні фахівцям вдалося значно збільшити міцність матеріалу та вдосконалити технологію виготовлення. Сучасні коронки зі склокераміки Emax дозволяють проводити протезування у будь-якому відділі щелепи. Єдиний недолік — відносно висока ціна, але вони того варті.

Коронки із діоксиду цирконію

Дуже міцні, дуже довговічні, за вартістю можна порівняти з керамічними. Для протезування жувальних зубів частіше застосовуються монолітні цирконієві коронки, оскільки облицювання порцеляною збільшує можливість відколів.

Металеві коронки

Це надійні і дешеві коронки, що мають гарний запас міцності: ймовірність поломок і сколів мінімальна. З іншого боку, естетика з ними буде на нульовому рівні. Ще одна проблема – індивідуальна непереносимість матеріалів. Вони майже не використовуються в сучасній стоматології.

Коронки із золото-платинового сплаву

Коштують недешево (дивіться курс дорогоцінних металів), зате вони досить надійні, не є токсичними та безпечними для м’яких тканин. Сума, яку ви заплатите за дорогоцінний сплав, цілком порівняна з вартістю керамічної коронки, а керамічна набагато більше схожа на натуральний зуб. Ці коронки, як і металеві були одними із перших і майже не використовуються сьогодні.

Наша клініка знає що діагностика має великий вплив на якість і правильність проведення лікування

Отримай красиву посмішку та здорові зуби

Посмішка та здорові зуби – це дуже важливо для загального самопочуття та впевненості. Записуйтесь на прийом до кращих лікарів в Рівному!

Яка коронка краща на передній зуб?

У випадку з передніми зубами на перший план виходить естетика, оскільки різці і ікла найбільш помітні при посмішці. Головне завдання коронки — природно виглядати, не виділятися на фоні решти зубного ряду і мати необхідний запас міцності. Питання, які коронки краще ставити на нижні зуби (або верхні зуби), немає сенсу, оскільки і верхньої, і нижньої щелепи використовуються одні й ті самі рішення.

Металеві коронки

Сьогодні встановити металеву коронку на передній зуб – це підписати своїй посмішці смертний вирок. Тому даний варіант стоматологія, що поважає себе, навряд чи порекомендує.

Коронки із золото-платинового сплаву

Років 30-40 тому вони були досить популярні, проте зараз цей варіант вкрай сумнівний з точки зору естетики навіть при встановленні в зоні жувальної.

Металокераміка

Недорогий, але дуже спірний з погляду естетики варіант. Металевий каркас просвічує, не кажучи вже про зрадницький синій обідок на місці контакту ясна і коронки. З іншого боку, таке рішення – це відповідь на питання, яку коронку краще поставити на передній зуб, якщо ви обмежені у коштах. Щоб уникнути появи «синюшності», можна замовити металокерамічні коронки з так званою плечовою масою, коли керамікою покривається вся площа, проте цей варіант коштуватиме приблизно вдвічі дорожче.

Коронки із кераміки

Мабуть, найкращі зубні коронки для протезування передніх зубів. Забезпечують бездоганну естетику та функціональність із прийнятними витратами для пацієнта.

Коронки із діоксиду цирконію

Цей варіант варто розглянути, якщо у зубів значно змінено колір. У цьому випадку коронки з цирконієвим каркасом і фарфоровим облицюванням будуть чудовим варіантом. За ціною їх можна порівняти з керамічними.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button