Чи безпечні імпланти?

Втрата зуба може бути результатом різних обставин, у тому числі захворювань чи відсутності належної гігієни, випадкової травми чи спадкової схильності. Ситуація, в якій ми втрачаємо зуби завжди пов’язана з дискомфортом.

Тут важлива і естетика, і суто практичне питання – без зубів важко відкушувати та пережовувати їжу. Зубні імплантати – це спосіб естетично та довговічно заповнити дефекти після втрати зубів. Але на жаль, не кожен може скористатися цим рішенням через інвазивність процедури та відповідні протипоказання.

Чи безпечні імпланти зубів?

Імплантація зубів є небезпечною лише в тому випадку, якщо вона проводиться за наявності у пацієнта протипоказань! На сьогоднішній день це абсолютно виключено, тому що подібний ризик імплантів не потрібний ні лікарю, ні клініці, ні пацієнту. Якщо на підставі обстеження імплантолог приходить до висновку, що протипоказань до імплантації немає (або вони усунуті), дана процедура буде для людини абсолютно безпечною.

«Міфи» про імплантацію

1. Зубні імпланти можуть зашкодити очну орбіту.

Довжина імплантів вивірена багаторічним досвідом установки, тому такі твердження хибні.

Дуже рідко може статися:

  • Порушення нижньощелепного нерва;
  • Пошкодження гайморової пазухи;
  • Вихід стрижня у носову порожнину.

Сьогодні такі випадки вкрай рідкісні, оскільки проводиться аналіз величини гайморової пазухи і, якщо потрібно, виконується синус-ліфтинг – збільшується товщина кістки. У нашій клініці ці моменти виключені бо всі маніпуляції проводяться під мікроскопом з точною діагностикою та висококваліфікованими лікарями.

2. Імплантація – дуже болісна процедура.

Маніпуляція проводиться під знеболюванням, як і видалення зубів. Місцева анестезія у 95% випадках забезпечує повне знеболювання. Сучасні можливості дозволяють проводити її під загальним наркозом або в седації (уві сні).

3. Наркоз є шкідливим для мозку компонентом.

Найчастіше імплантація виконується під місцевим знеболенням, коли людина перебуває у свідомості або уві сні. Якщо пацієнт наполягає на використанні загального наркозу, не озвучуючи проблеми зі здоров’ям, наслідки справді можуть бути плачевними.

Високопрофесійний фахівець вибере найкращий варіант знеболювання. Необхідно співпрацювати з ним і не замовчувати інформацію про здоров’я, навіть якщо вона видається малозначною.

В нашій клініці ми практикуємо імплантацію уві сні, яка є цілком безпечною і імплантація проводиться в парі з анестезіологом.

4. Після встановлення імплантів тривалий час ясна болить і кровоточить, а щока залишається набряклою.

Біль та дискомфорт можуть проявитися, коли дія анестезії закінчується. Незначні виділення крові та невеликі набряки дійсно відбуваються. Для нейтралізації цих наслідків лікаря призначає відповідні препарати.

Якщо біль не минає тривалий час, у пацієнта тримається підвищена температура, має щелепу, витікає гній, з’являється неприємний запах, слід негайно звернутися до лікаря, щоб у короткий час усунути проблему.

5. При відторгненні імплантів відбувається гангрена щелепи.

Таке твердження не відповідає дійсності. У найважчому випадку імплант відкидається, що супроводжується:

  • Запалення.
  • Нагноєнням.
  • Рухливістю штучного кореня.
  • Зменшенням тканини кістки, яку надалі доведеться нарощувати, щоб провести імплантацію повторно.
№ 251

Можливі ускладнення у післяопераційний період

Пацієнти після імплантологічного лікування можуть відчувати загальні нездужання та дискомфорт – синці та набряк тканин (найчастіше навколо щоки), біль та підвищена чутливість після припинення дії анестезії, а також неприємне відчуття стороннього тіла у роті. Все це тимчасові фактори, що проходять, швидше позбутися яких допоможуть знеболювальні та протизапальні засоби, прописані вашим лікарем.

Тим не менш, існують симптоми, які повинні викликати тривогу у пацієнтів після імплантації. До них відносяться тривала висока температура (більше 3 днів), загальна слабкість, біль у горлі і зубах, прилеглих до імплантату, кров, що сочиться і гній, труднощі з їжею і питтям, а також збільшені лімфатичні вузли. Це ознаки запалення! У цьому випадку зверніться за медичною допомогою якнайшвидше.

Думка фахівця – чому не варто боятися встановлення імплантів

Людина, яка втратила зуб і хоче встановити імплантат, має прийти на консультацію та пройти серйозну діагностику. Якщо немає протипоказань та імпланти можуть бути безпечно встановлені, не відкладайте операцію надто довго. Згодом з’являються негативні наслідки для здоров’я. Порушення оклюзії призводять до перевантаження та пошкодження живих зубів, також розвиваються атрофічні процеси. Відкладання імплантації призводить до зменшення об’єму кісткової тканин, як наслідок збільшення вартості імплантації. Коли кістки недостатньо, то її треба наростити а лише потім ставити імплант, а це збільшує час та вартість відновлення зубів.

Поділись сторінкою:

650
Scroll to Top
Call Now Button