Як правильно чистити зуби електрощіткою

Для загального благополуччя вашого організму дуже важливо стежити за станом ротової порожнини. При цьому, за даними досліджень, звичайні та електричні зубні щітки дозволяють досить ефективно підтримувати чистоту ротової порожнини. Тим не менш, ймовірно, ви помітите, що електрична зубна щітка краще справляється зі своїми завданнями. Якщо ви дотримуватиметеся правильної техніки застосування електричної зубної щітки і не забувати користуватися нею двічі на день, то ваші зуби стануть перлинно білими, дихання — свіжим, а ротова порожнина буде захищена від карієсу та інших інфекцій.

Крок 1

Зарядіть пристрій. У вас не вдасться скористатися електричною зубною щіткою, якщо у неї сядуть батареї або акумулятори. Або не забувайте підзаряджати зубну щітку на зарядному пристрої, або своєчасно змінюйте батарейки, коли помічаєте, що прилад починає втрачати свою потужність. Так ви зможете використовувати електричну зубну щітку ефективніше. Якщо електрична зубна щітка розрядиться, з нею можна продовжити чищення зубів вручну або взяти звичайну зубну щітку (якщо вона у вас є).

 • Зберігайте зубну щітку близько до раковини, щоб вона була доступною, але на достатній відстані, щоб випадково не зіштовхнути її і не отримати удар електричним струмом, якщо щітка виявиться підключеною до мережі.
 • Намагайтеся тримати під рукою запасні батареї, щоб ви завжди могли нормально почистити зуби.

Крок 2

Перевірте стан зубної щітки. Щоб чистка зубів електричною зубною щіткою була найефективнішою, має бути м’яка нейлонова щетина із округленими кінчиками. Ці щетинки можуть зношуватися з часом, і вам слід регулярно оглядати зубну щітку, щоб перевірити її стан. Цим ви гарантуєте собі найбільш якісну гігієну ротової порожнини.

 • Слідкуйте, щоб кінчики щетинок не ставали гострими чи зазубреними.
 • Перевіряйте, щоб щетинки не випадали із зубної щітки. Також звертайте увагу на стан кольорових щетинок. Якщо їх колір починає світлішати, то вам настав час замінити насадку для зубної щітки на нову.
 • Змініюйте насадку електричної зубної щітки кожні 3–4 місяці або частіше, якщо помітите якусь із вищезгаданих проблем.

Крок 3

Підготуйте зубну щітку. Змочіть зубну щітку водою і нанесіть на неї краплю зубної пасти розміром з горошину. Так ви підготуєте прилад до найефективнішого очищення зубів та ротової порожнини. Додатково можна рівномірно розподілити зубну пасту по зубах, доки зубна щітка ще вимкнена.

 • Подумайте про застосування зубної пасти з фтором, яка допоможе зміцнити зуби та усунути наліт, що провокує різні захворювання та руйнування зубів.
 • Якщо у вас чутливі зуби, спробуйте використовувати таку зубну пасту з фтором, яка спеціально призначена для зниження чутливості.

Крок 4

Розділіть ротову порожнину на чотири чверті. Поділіть ротову порожнину на верхню (ліву та праву), а також нижню (ліву та праву) частини, щоб якісно почистити зуби. Це дозволить вам обробити зубною щіткою всі ділянки зубів та ротової порожнини.

 • Починати чистити зуби можна з будь-якої (або найзручнішої для вас) виділеної чверті. Витрачайте приблизно по 40 секунд на кожну чверть ротової порожнини, щоб почистити поверхню кожного зуба окремо.
 • Також не забудьте почистити мову та піднебіння.

Крок 5

Прикладіть зубну щітку до зубів уздовж лінії ясен. Тримайте щітку під нахилом 45 градусів до ясен. При цьому щетинки мають стосуватися як поверхні зуба, так і ясен. Це дозволить зробити процедуру чищення зубів найефективнішою.

 • Лише злегка натискайте на зубну щітку, тому що надмірний тиск може призвести до пошкодження зубів та ясен. Пам’ятайте, що вібрації електричної зубної щітки створюють невеликий додатковий тиск.
Наша клініка знає що діагностика має великий вплив на якість і правильність проведення лікування

Отримай красиву посмішку та здорові зуби

Посмішка та здорові зуби – це дуже важливо для загального самопочуття та впевненості. Записуйтесь на прийом до кращих лікарів в Рівному!

Крок 6

Починайте чистити зуби із зовнішнього боку, а закінчуйте внутрішньою стороною. Зберігаючи кут 45 градусів, рухами зубної щітки в напрямку туди і назад почистіть зовнішню поверхню 2–3 зубів. Почистивши таким чином усі зуби однієї чверті ротової порожнини, перейдіть до їхньої внутрішньої поверхні і повторіть ті самі дії.

 • Виконуйте вимітаючі рухи наступним чином: спочатку прикладіть зубну щітку до лінії ясен, а потім посуньте її у напрямку до жувальної поверхні зуба. Чистіть зуби з легким натиском на щітку і намагайтеся не тримати її довго на одному місці біля ясен, так як через вплив насадки, що обертається, з часом ясна можуть почати опускатися.
 • Щоб почистити внутрішній бік передніх зубів, розташуйте щітку вертикально і обробіть зуби рухами, що рухаються вгору і вниз.

Крок 7

Почистіть жувальну поверхню зубів, язик та м’яке піднебіння. Так ви видалите залишки їжі та бактерії, що викликають неприємний запах із рота.

 • Щоб почистити жувальну поверхню зубів і язик, використовуйте обережні терті рухи зубною щіткою в напрямку туди і назад.
 • Однаково або навіть ще обережніше тими ж рухами туди-назад почистіть м’яке піднебіння, або звід ротової порожнини.

Крок 8

Чистіть зуби акуратно та ретельно. Приділяйте процедурі чищення зубів мінімум 2 хвилини, або витрачайте приблизно 30 секунд кожну чверть ротової порожнини. Якщо ви чистити зуби не рідше двох разів на день, то зможете запобігти появі карієсу і руйнування зубів, оскільки зведете до мінімуму кількість бактерій та інших забруднень у ротовій порожнині.

 • Запам’ятайте, якщо тиснути на зубну щітку дуже сильно, можна травмувати ясна і стерти зубну емаль.
 • Щоб захистити емаль, зачекайте після їди 30–60 хвилин, якщо ви вживали кислі продукти. Так у слини буде достатньо часу, щоб знову мінералізувати емаль і створити в ротовій порожнині лужне середовище. Якщо необхідно, у проміжку між прийомом їжі та чищенням зубів користуйтеся жувальною гумкою без цукру (з ксилітолом).

Крок 9

Обробіть зубною ниткою простір між зубами. Навіть при ретельній роботі зубною щіткою стоматологи рекомендують двічі на день користуватися зубною ниткою. Вона допомагає видалити наліт і частинки їжі між зубами там, де зазвичай не достає зубна щітка.

 • Відірвіть зубну нитку довжиною близько 50 см. Намотайте її кінці на середні пальці рук. Потім натягніть центральну частину нитки великими пальцями, щоб працювати з нею було ефективніше.
 • Дійте дуже обережно, коли проводите нитку між зубами. Біля ясен обігніть ниткою поверхню зуба.
 • Потріть ниткою бічну частину кожного зуба у напрямку вгору і вниз. Намагайтеся видалити наліт, що скупчився під яснами; працюйте, доки не досягнете найкращого результату.
 • Починати чистити зуби можна як із зубної щітки, так і з зубної нитки. Проте, за даними досліджень, застосування зубної нитки до зубної щітки може підвищити ефективність фтору.

Крок 10

Сполосніть рот антисептичним ополіскувачем. Закінчивши роботу із зубною щіткою та ниткою, сполосніть рот чистою водою та ополіскувачем для порожнини рота. За даними деяких досліджень, ополіскувачі для ротової порожнини допомагають боротися з нальотом і гінгівітом, а також сприяють поліпшенню стану порожнини рота в цілому. Крім того, ополіскувач дозволяє усунути з рота залишки їжі та бактерії.

 • Полощіть рот водою з ополіскувачем.
 • Переважно користуватися ополіскувачами на основі хлоргексидину. Спиртовмісні засоби можуть викликати сухість у роті, неприємний запах з рота і навіть провокувати появу виразок у ротовій порожнині.

Крок 11

Приберіть зубну щітку. Закінчивши чистити зуби, промийте головку зубної щітки і поверніть прилад на своє місце. Це дозволить зберегти прилад у цілості та безпеці та продовжить термін його служби. Зніміть насадку із зубної щітки і промийте її під струменем води протягом декількох секунд. Встановіть насадку назад і залиште щітку сохнути у вертикальному положенні.

 • Ополіскування водопровідною водою дозволяє відмити щітку від залишкових слідів зубної пасти та забруднень.
 • Нічим не накривайте головку зубної щітки, тому що цим ви тільки сприятимете зростанню бактерій.
 • Обов’язково зберігайте електричну зубну щітку у вертикальному положенні.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button