Як приживаються імпланти зубів

Імплантація – єдиний метод протезування, який відновлює функціональність всього зуба, а не лише його коронкової частини. Дентальний імплант – багатокомпонентна конструкція з біосумісного матеріалу (титану та його сплавів), що впроваджується в щелепну кістку з метою заміщення відсутньої зубної одиниці. Він повноцінно замінює природний зуб, взявши на себе усі його функції. Тих, хто зважився на імплантацію, зазвичай цікавить, як приживаються імпланти зубів, скільки часу на це потрібно, які можуть виникнути проблеми.

Життєздатність штучного кореня залежить не тільки від вибору його типу, форми, розміру відповідно до параметрів щелепної кістки. Але також від загального стану здоров’я, правильності встановлення імплантату, дотримання розпоряджень лікаря в післяопераційний період.

2f18c

Як довго приживаються імпланти зубів?

Процес зрощення імпланта з кісткою називається остеоінтеграція. Вона відбувається таким чином:

  • У перші 30 днів після впровадження штучного кореня навколо нього починають активно утворюватися трабекули губчастої речовини, що утворюють кістяк кісткових тканин. У цей період тканина навколо імпланту м’яка, пухка, легко травмована.
  • Приблизно через 3 місяці, м’яка, пухка губчаста структура, формується в щільну ламелярну кістку, що міцно утримує титановий корінь. У цей період на імплантат вже можливе навантаження протезом.
  • Повне зрощення з кісткою щелепи відбувається через 1,5 роки.

На приживаність імплантів зубів впливають різні чинники – від застосовуваного протоколу імплантації, до того, в яку щелепу конструкція інтегрується (нижню або верхню). Після вживлення має пройти достатньо часу, щоб кісткова тканина «прийняла» штучне коріння і почала розростатися навколо нього, забезпечивши стабільну, міцну фіксацію.

d9e5b

Чому імплантат може не прижитися

Найстрашніше, що лякає пацієнтів – ризик відторгнення конструкції. Завдяки сучасним протоколам та матеріалам, відсоток приживання імплантів максимально високий (97-98%). При встановленні оригінальних імплантаційних систем Astra Tech, Nobel Biocare, ROOTT, Straumann показники відторгнення не перевищують 0,2-0,5%, тобто приживання майже стовідсоткова.

На запитання, чому не приживаються імпланти зубів, лікар може відповісти після огляду, діагностики. Але пацієнту треба бути уважнішим, не ігнорувати тривожні ознаки, одразу звертатися до імплантолога. На успішність операції та приживлення впливають:

  • стан здоров’я;
  • якість підготовки до операції;
  • вибір імплантів;
  • протокол імплантації;
  • правильно розрахована конструкція протеза;
  • ретельне дотримання лікарських рекомендацій у післяопераційний період.

Увага до всіх перерахованих пунктів знижує можливість відторгнення конструкції до нуля. Зазвичай приживлення титанового кореня при класичній двоетапній імплантації займає не менше 3 місяців. Після зрощення конструкції з кісткою, на них фіксують абатмент, а зверху – штучну коронку чи протез. При експрес-імплантації або базальному комплексі приживлення йде швидше. Вживлені коріння навантажують тимчасовим протезом на 1-3 день після операції.

Основні причини відторгнення

  1. Переімплантит – тканини навколо імпланту запалюються з різних причин: через не виявлені протипоказання до імплантації, неякісну підготовку ротової порожнини до операції (невилікуваний карієс, хвороби ясен в активній фазі тощо), порушень протоколу встановлення, невиконання рекомендацій лікаря після операції.
  2. Особливості структури щелепної кістки – в пухкій, пористій кістці, навіть при достатньому її обсязі, титанова конструкція не втримається. Щоб уникнути проблем, кістка додатково зміцнюється спеціальними матеріалами.
  3. Непереносимість матеріалу імпланту – хоча титан та його сплави біосумісні з кістковими структурами, іноді розвивається алергія. Зазвичай це відбувається, якщо застосовують імплантаційні системи сумнівної якості, що мають у складі різні шкідливі домішки. Ми використовуємо лише високоякісні сертифіковані імпланти.
  4. Системні захворювання – ендокринні, імунні, серцево-судинні патології, онкологічні процеси суттєво підвищують ризик відторгнення штучного кореня.
  5. Неправильна остеоінтеграція – при встановленні неякісних систем, їх компоненти, вступаючи в контакт із щелепними структурами, провокують утворення не кісткової, а фіброзної тканини. В результаті, замість міцної кісткової тканини, навколо імплантату формується сполучнотканинна капсула, яка не може утримувати конструкцію, і вона випадає.

У Центрі стоматології та імплантації др Ничипорчука застосовуються надійні, перевірені імплантаційні системи. Перед операцією пацієнти проходять комплексне обстеження з метою оцінки особливостей зубощелепної системи та протипоказань. Імплантацію виконують після усунення всіх ризиків, тому ці моменти зведені до мінімуму.

835

Ознаки не приживання імплантату

Набряк, болючість, невелика температура, кровоточивість ясен 3-5 днів після імплантації – нормальна реакція на втручання. Протягом тижня ці симптоми зникають. Якщо симптоматика зберігається довше за вказаний час і наростає, треба негайно звернутися до імплантолога.

Ознаки відторгнення можуть проявитися не тільки у період реабілітації, а й пізніше. Як зрозуміти, що імплант не приживається:
виражений набряк, гіперемія слизової оболонки, що зберігаються довше 5 діб після втручання;

  • гострий біль, що посилюється при натисканні на ясна;
  • поява поганого запаху;
  • гнійні виділення;
  • кровоточивість більше 2 діб, сукровиця – понад 7 днів;
  • температура 38°С і вище, не збивається жарознижувальними;
  • рухливість імплантату, його випадання.

Іноді візуальних ознак відторгнення немає, штучне коріння просто випадає. Як правило, якщо протягом місяця корінь, що імплантується, не відторгся – приживання йде нормально. Але буває, коли штучне коріння відторгалося на пізньому терміні, вже після встановлення протезу. Причинами можуть бути перенесені вірусні захворювання, набуті вже після імплантації, імунні захворювання, травми.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button