Відрізняєм молочний зуб від постійного

Перші корінні зуби – завжди подія для дитини та її батьків. Поступово стає складно зрозуміти, які одиниці змінилися на корінні, а які ще ні. Дитячий стоматолог зможе легко відрізнити тимчасові зуби від постійних, розповість про догляд за ними та навчить батьків їх розрізняти. Своєчасна консультація допоможе визначити вроджені аномалії та необхідність втрутитися в природний процес.

Як відрізнити молочні зуби від постійних

Якщо в сім’ї є діти підлітки, можна візуально порівняти їхній прикус від зубів молодшої дитини. 

Також є три правила відхилення тимчасових молярів від корінних:

  • Колір – постійна емаль мають жовтуватий відтінок, молочна – перлово-білий;
  • Розмір – тимчасові моляри завжди дрібніші, ніж постійні, за висотою та об’ємом;
  • Форма – корінні масивніші, а молочні мають округлу форму.

Якщо розрізнити їх не виходить, розгляньте їх по порядку від центру до країв:

  • Різці знаходяться в центрі і рідко виростають більше 5-6 мм.
  • Постійні ж за розміром можуть досягати 1 см;
  • Ікла – це треті за рахунком від центру одиниці.
  • Корінне ікло має чітку гостру форму. У тимчасових зубів форма змита, яскраво невиражена;
    Жувальні моляри – найбільші. Поверхня постійних молярів має чотири горбки, молочні мають два горбки.

На стоматологічних плакатах можна докладно розглянути форму зубів та відрізнити по них постійні від тимчасових. Наочні посібники можна знайти в інтернеті чи стоматологічних клініках.

photo_2024-05-16_19-57-23
nurse practicing layout jaw with teeth scaled

Відрізняємо зуби за рахунком

Ще один робочий спосіб визначити зміну прикусу – кількість одиниць у кожному ряді. Молочний ряд налічує 20 одиниць, постійний – 28, їх вісім – жувальні. Якщо поряд розташовано більше двох жувальних молярів – вони корінні. Останні “вісімки” зазвичай прорізуються вже у дорослому віці. Їх називають зубами мудрості.

Якщо зміна прикусу проходила по порядку, за молярами визначають, закінчилася вона чи ні. Першими змінюються передні різці, потім ікла, а потім уже моляри. Однак у стоматологічній практиці часті випадки, коли моляри виявляються раніше ікол. Порядок зміни прикусу на верхній та нижній щелепах також може відрізнятися.

Стежити за зміною прикусу необхідно, щоб правильно підбирати засоби догляду, визначати тактику лікування у разі карієсу. Молочні зуби вимагають догляду, а для чищення постійних можна використовувати пасти з м’яким абразивом.

Наша клініка знає що діагностика має великий вплив на якість і правильність проведення лікування

Отримай красиву посмішку та здорові зуби

Посмішка та здорові зуби – це дуже важливо для загального самопочуття та впевненості. Записуйтесь на прийом до кращих лікарів в Рівному!

Чим молочні зуби відрізняються від корінних

Тепер ви знаєте, як відрізнити постійний корінний зуб від молочного, і можете відстежувати терміни та порядок зміни зубів у дитини. Спочатку можливо непросто розібратися в відмінностях, особливо поки дитина невелика. Але згодом ви знатимете про відтінки емалі та форми жувальних горбків не менше дипломованого дитячого стоматолога.

Будь-якої миті ви можете довірити всю турботу про зуби своєї дитини фахівцям стоматологічної клініки «др. Ничипорчука». Ми докладно розповімо, чи правильно змінюються зуби у вашого малюка. Якщо виникнуть проблеми – запропонуємо дбайливі та ефективні шляхи вирішення. На вас чекають уважний дитячий зубний лікар, сучасне обладнання та комфортні ціни.

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button