Як встановлюють зубні імпланти

Перш ніж зважитися на імплантацію зубів, у пацієнтів виникає безліч питань щодо перебігу процедури. Розкажемо, як встановлюють зубні імпланти, розглянемо етапи встановлення, чи довго приживається імплант та відповімо на популярні питання з цієї теми.

Підготовка до процедури

Професійний підготовчий етап – фундамент операції, тому йому приділяється багато уваги. До нього входить огляд спеціаліста, діагностика, рентгенологічне та лабораторне обстеження, повна санація порожнини рота.

Якщо є нестача кісткової тканини, то спочатку проводимо операцію щодо її нарощування. Ця процедура відновлює обсяг кістки, необхідний для надійного кріплення імпланту. Приживлення кісткового замінника (остеопласту), яке займає 4-6 місяців, що збільшує термін лікування. Ставлять зубні імпланти лише після приживлення кісткового матеріалу.

Після підготовки можна розпочинати процедуру. Операція проводиться під місцевим знеболенням або в седації (медикаментозному сні) та триває 1-2 години. Спочатку роблять надріз чи прокол ясен. Потім висверлюють і розширюють канал, в який встановлюють імплант. На штифт фіксується заглушка, яку закривають яснами і зашивають. Після приживлення імпланту (3-6 місяців) на нього ставлять абатмент і постійну коронку.

№ 251

Термін імплантації зубів

Імплантація зубів буває класичною при вчасному звернені не пізніше ніж 3-6 місяців після видалення зуба. Та імплантація із процедурою нарощування кістки. У 90% випадків, якщо ви звернулись до лікаря через рік і пізніше після втрати зуба, то до імплантації додається процедура нарощування кісткової тканини.
Порядок дій та набір необхідних процедур назначає лікар-імплантолог, спираючись на стан ротової порожнини та обсяг тканини.

Термін лікування при проведенні стандартної двоетапної імплантації становить 3-6 місяців. Приблизно стільки часу займає приживлення, яке потрібне перед протезуванням.

Якщо є необхідність вживлення кістки, то її приживання займає ще 4-6 місяців і передує етапу імплантації зуба.

Лікування складається з декількох етапів, через які проходить більша частина пацієнтів: підготовка, імплантація, встановлення абатменту та коронки.

Етапи встановлення

Хід процедури залежить від методики, клінічної ситуації та виду імпланту. В основному імплантація складається з 5 основних етапів.

Огляд, збір анамнезу та складання плану лікування

Імплантація починається з консультації у фахівця. Лікар-імплантолог проводить огляд, робить рентген та складає план лікування. На цьому етапі оцінюється стан організму, виявляються захворювання ротової порожнини.

Підготовка

Важливий етап імплантації, оскільки підготовка захищає від ускладнень після операції та знижує ризик відторгнення конструкції. У ході підготовки лікар проводить повне лікування, яке включає: профгігієну, лікування зубів та ясен, заміну старих коронок.
Деяким пацієнтам призначають кісткову пластику. Операція відновлює рівень кісткової тканини, необхідний для надійної фіксації стрижня та її хорошої первинної стабілізації.

Вживлення

Хірургічна імплантація проводиться під місцевою анестезією або в седації (лікування уві сні). Спочатку лікар виконує розріз чи прокол ясен, а потім робить отвір у кістці. У цей отвір лікар вкручує імплант. На штифт встановлюються заглушки, а конструкція зашивається у ясна. Зазвичай процес загоєння триває від 3 до 6 місяців. Цей час необхідний для приживлення імплантату з кісткою.

Встановлення формувача та абатменту

Після приживлення імпланта лікар приступає до встановлення абатменту (перехідного елемента, на який кріпиться коронка). Для цього імплант розкривають та встановлюють формувач ясен, який необхідний для рівного контуру. Після загоєння слизової (через 1-3 тижні) формувач знімається, а потім вкручується абатмент.

Встановлення коронки

Протезування – завершальний етап. Для цього знімають відбитки щелепи та індивідуально під вас виготовляють коронку у зуботехнічній лабораторії за 7-14 днів. Під час повторного візиту вам встановлюють коронку на абатмент.

Як довго приживається імплант зуба?

Відновлювальний процес у кісткових тканинах починається відразу після встановлення штучного кореня (імпланта). Точний час, за який приживається імплант, залежить від місця встановлення.

На зрощення імплантанта з кісткою йде від 3 до 6 місяців, на повну остеоінтеграцію – близько півтора року.

Кістки верхньої щелепи мають більш рихлу структуру, тому відновлення тут довше – 5-6 місяців. На нижній щелепі імплант приживається швидше за рахунок більш щільної кісткової тканини та кращого кровопостачання, тому постійні протези тут можна ставити вже через 3-4 місяці.

«Inno» (Південна Корея), «Альфадент» (Німеччина), «Штрауман» (Швейцарія)

Тривалість лікування

Встановлення зубного імпланта займає від 3 до 6 місяців, тому пацієнти не завжди готові чекати та часто відкладають лікування. Але фахівці все одно радять не зволікати з візитом до стоматолога. Терміни лікування залежать від клінічної ситуації та стану кісткової тканини. Якщо її достатньо, то з консультації до протезування на нижній щелепі проходить 2 місяці, на верхній — 4 місяці.

Разом із підготовкою лікування займе більше часу. Наприклад, якщо потрібна остеопластика. Тоді потрібно ще 3-6 місяців приживлення кісткового замінника. Сама процедура триває лише 1-2 години. За цей час лікар проводить знеболювання, розріз ясен, ставить зубний імплант та накладає шви.

імплант під ключ, встановлення імплантів зубів, як ставлять зубні імпланти, установка зубних імплантів

Чи боляче під час операції?

Процедура встановлення імпланта безболісна, оскільки проводиться під дією місцевої анестезії. Анестетики призначаються лікарем з урахуванням статі, віку та ваги пацієнта. Щоб допомогти пацієнтові впоратися зі страхом, клініки також пропонують лікування під седацією (у медикаментозному сні).

Поділись сторінкою:

Scroll to Top
Call Now Button