Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука
Видалення молочних зубів у дітей в Рівному
без болю та без стресу
Коли чекати на випадіння молочних зубів?
Коли у дитини починає гойдатися перший молочний зуб, батьки кидаються з крайності в крайність: або біжать до стоматолога, або зубчик прив’язують ниткою до дверної ручки. Поспішати не варто: стоматологи радять дати молочним зубам випасти самостійно.
Молочні зуби з тимчасовим прикусом у дитини повністю формуються приблизно 2,5-3 років. Потім коріння молочних зубів поступово розсмоктується, і починається їхнє природне випадіння із заміною на корінні одиниці, як правило, цей період триває до 11-12 років. Загалом у малюка має змінитись 20 молочних зубів, і головне завдання батьків – запастися терпінням та не допустити передчасного видалення тимчасових зубів. Справа в тому, що існує правильна черговість зміни молочних зубів з певними тимчасовими нормами, і рання втрата зуба може сприяти зміщенню зубів, що залишилися, і як наслідок – порушення майбутнього постійного прикусу.
Чому не треба видаляти молочні зуби самостійно?
Видалення молочного зуба вважається передчасним, якщо до появи нового залишається більше року. Цей термін складно передбачити точно, але можна прикинути приблизно за допомогою графіка із середніми показниками.
Передчасне видалення молочного зуба у дітей небезпечне, тому що його сусіди намагатимуться зайняти місце, що звільнилося. Корінням постійних зубів, що готуються з’явитися, стане тісно. Зміниться прикус, який доведеться довго виправляти. Більше того, є кілька суворих протипоказань для виривання молочних зубів:
- Гострі запальні захворювання ротової порожнини.
- Запальні захворювання горла (ГРВІ, ангіна та ін.).
- Не рекомендується видаляти тимчасові зуби у дітей при патологіях серцево-судинної системи, нирок, центральної нервової системи, хворобах крові, авітамінозі та аліментарній дистрофії.
Тому, коли у дитини починають хитатися перші молочні зуби, не турбуйте їх і дайте їм випасти природним чином. Організм дитини знає свою справу.
Коли зуб уже хитається, його потрібно дуже акуратно чистити, щоб не квапити події. Якщо дитина ще ходить у садок і в неї недостатньо розвинена моторика, допоможіть їй: візьміть дентальні вологі серветки АСЕПТА® Baby і протріть зуб (а також його сусідів) зверху та збоку.
Коли стоматолог може видалити тимчасовий зуб?
Незважаючи на те, що збереження зуба завжди залишається пріоритетним, є ситуації, коли зуб необхідно видалити. Видалення молочного зуба у дітей показано у таких випадках:
Хитання молочного зуба, що затяглося, знижує якість життя дитини: йому незручно говорити, посміхатися, пережовувати їжу.
Постійний зуб уже почав прорізуватись, а молочний все ще не випав.
Стався перелом чи інша травма тимчасового зуба.
Наявність надкомплектного зуба, якщо він порушує графік прорізування постійних одиниць.
Поява гнійних процесів: свищ, абсцес.
Якщо карієс ускладнився періодонтитом, то є небезпека пошкодження зачатка постійного зуба.
Вартість послуг
Видалення молочного зуба | 600 грн |
Складне видалення молочного зуба | 1000 грн |
Видалення триканального зуба | 800 грн |
Лікування без болю можливо!
Ми дбаємо про своїх пацієнтів та робимо усе аби похід до стоматолога не асоціювався з болем. На сьогоднішній день лікування зубів можливе уві сні!
Саме так – ми вилікуємо ваші зуби поки ви перебуватимете у медикаментозному сні.
Лікування зубів уві сні (в седації) – цілком безпечне для дорослих та дітей. Більше про послугу за посиланням нижче.
Чи боляче видаляти молочний зуб?
Видалення в умовах стоматологічного кабінету не завдасть дитині ніякого дискомфорту. Досвідчений стоматолог намагатиметься знайти підхід до будь-якої дитини і зробить процедуру повністю безболісною. Для знеболювання зазвичай застосовується 2 види анестезії у послідовному порядку:
- Аплікаційна – доктор наносить на ясна спеціальний “заморожуючий” гель, щоб дитина не відчула біль при ін’єкції.
- Інфільтраційна – укол знеболювального препарату в ясна.
У складних випадках і при неможливості встановити контакт з дитиною через її індивідуальні особливості або за наявності хронічних захворювань, видалення в Рівному може виконуватися під загальною анестезією або в умовах седації.
Що робити після видалення молочного зуба?
Детальні рекомендації надасть стоматолог з урахуванням розвитку щелепи дитини. Нижче – загальні поради, які допоможуть яснам відновитися якнайшвидше.
- Після видалення молочного зуба в Рівному в його лунці з’являється згусток крові, який допомагає яснам гоїтися швидше і захищає її від бруду. Тому рот полоскати не рекомендується. Згусток може зміститися.
- Тампон, який залишив у роті лікар, потрібно акуратно виплюнути через 20 хвилин.
- Попросіть малюка не прикушувати щоку в районі анестезії. Коли вона “зійде”, можуть виникнути болючі відчуття.
- На пару днів краще утриматися від гарячої їжі та кисломолочних продуктів, які створюють благотворне для бактерій середовище.
- Перший тиждень варто уникати великих фізичних навантажень (особливо басейну та бігу).
- Не ходіть у лазню та сауну протягом тижня після видалення зуба.
- У першу добу краще їсти м’яку холодну їжу.
- Допомагайте дитині чистити зуби. Використовуйте лише м’яку щітку.