Центр стоматології та імплантації др Ничипорчука
Імплантація зубів All-on-4
без болю та без стресу
Особливості технології імплантації «All-on-4»
Лікування за методикою «чотирьох компонентів» було вперше проведено в 1998 португальским доктором Пауло Мало (Paulo Malo). А в 2003 році технологія була представлена в Лісабоні як новий протокол імплантологічного лікування, запатентований компанією Nobel Biocare. Протез «Все-на-4» імплантах встановлюється одноетапним методом, який застосовується при втраті всіх зубів без нарощування кісткового об’єму. Для заміщення всього ряду зубів (на одну щелепу) встановлюють лише 4 імплантати – 2 вертикальні у фронтальну зону, і по одному в жувальні відділи (в область 5, 6 зуба) під кутом до 45°, обминаючи важливі щелепні структури (гайморові пазухи, лицьовий нерв і т.д.). Гнучкий абатмент (від 17 до 60 °) надійно фіксує ортопедичну конструкцію. Похила фіксація збільшує площу зіткнення титанового кореня з щелепною кісткою. Це дозволяє уникнути кістковопластичного втручання у пацієнтів з резорбцією або атрофією кістки щелепи, скоротивши час лікування до мінімуму.
За класичним протоколом Nobel Biocare вже в день операції на імпланти встановлюється легкий акриловий протез, що знімається. Протезну систему виготовляють зі штучною ясною, що дає приховати вади слизової оболонки. Гвинтова фіксація дає при необхідності легко зняти конструкцію та встановити назад, не пошкодивши абатмент чи імплантат. Метод Nobel Biocare передбачає використання двоскладових коренеподібних імплантів.
У процесі установки застосовують клаптевий спосіб – через розріз та відшаровування ясен. За допомогою бору в кістки формують ложе, в яке загвинчують кореневу частину імплантату. Якщо застосовують хірургічний шаблон, титанове коріння вживлюється мініінвазивно – через мікропрокол ясен. Одномоментний спосіб установки (у лунку, після видалення) у цьому протоколі не застосовують.
Переваги та недоліки імплантації «All-on-4»
Перед прийняттям рішення про встановлення імплантів необхідно проаналізувати всі переваги та недоліки методики. До плюсів технології відносяться:
- немає необхідності проводити попередні щелепно-лицьові операції, нарощувати кісткову тканину;
- установка імплантів та протезу проводиться протягом 1 дня, навіть відразу після видалення зубів (штифти можна фіксувати як у лунці, так і поряд);
- всі маніпуляції малотравматичні і проводяться під анестезією за бажанням уві сні, тому дискомфорт, біль не відчувається ні під час процедури, ні після неї;
- розташування бічних імплантів під кутом забезпечує надійну фіксацію протеза та рівномірний розподіл навантаження на щелепу;
- імплантація «Все-на-4» – це профілактика атрофії кісткової тканини (на відміну від знімних конструкцій);
з погляду естетики, протези «Все-на-4» кращі від багатьох аналогів – вони виглядають максимально природно, покращують дикцію; - доступність – при вираженій або повній адентії відновлення зубного ряду за даною методикою обійдеться набагато дешевше, ніж класична двоетапна імплантація;
- доступна ціна на «All-on-4».
Мінуси теж є, але їх набагато менше. До переліку входять алергічні реакції на матеріал, з якого виготовлено протез (зустрічаються рідко), наявність абсолютних протипоказань.
Не можна виключати можливість відторгнення імплантів. Однак слід пам’ятати, що при зверненні до досвідчених фахівців (а саме такі працюють у нашій клініці) цей ризик становить менше ніж 1%.
Показання
Імплантація за системою «All-on-4» проводиться у таких випадках:
відсутність усіх зубів на нижній чи верхній щелепі;
зуби, що залишилися, підлягають видаленню;
недостатній обсяг кісткової тканини, особливо це констатується після тривалої відсутності зубів у жувальному відділі. Для звичайної імплантації потрібно більше імплантів і попереднє нарощування кістки;
неможливість використання інших методів імплантації через стан здоров’я чи фінансові обмеження;
заміна знімного протезування (проблеми з фіксацією протезів, які призводять до незадовільної жувальної функції або естетичних проблем, пацієнт хоче підвищити рівень комфорту або у нього алергія на матеріали знімного протезу).
До
Після
Протипоказання
Протипоказань у цієї процедури небагато, але вони є.
До абсолютних протипоказань відносяться наявність захворювань, таких як:
- проблеми згортання крові;
- захворювання серця чи судин;
- онкологічне захворювання;
- гострі інфекційні процеси в ротовій порожнині.
До відносних протипоказань:
- цукровий діабет декомпенсованої форми;
- загострення будь-яких хронічних хвороб, ГРВІ, ГРЗ.
Також не рекомендується проводити імплантацію в період вагітності та годування груддю.
При недостатньому обсязі кісткової тканини після діагностики стоматолог приймає рішення, чи можлива імплантація 4 в 1 чи все-таки потрібно провести остеопластику, можна її зробити під час операції або тільки до неї.
Скільки коштує імплантація зубів «All-on-4»?
Встановлення імплантата «ШтрауманНеодент» (Швейцарія) | (450$) 18800 грн |
Встановлення імплантата «Штрауман» (Швейцарія) | (650$) 27200 грн |
Встановлення імплантата «Штрауман» Active (Швейцарія) | (900$) 36000 грн |
Етапи імплантації «всіх зубів на чотирьох»
Якщо коротко, то етапи імплантації «All-on-4» включають підготовку до операції, встановлення імплантатів, фіксацію протезу та його адаптацію. Тривалість процедури залежить від особистих особливостей пацієнта.
- Підготовка. Перший етап – це підготовка до процедури. Лікар проводить огляд ротової порожнини, робить рентгенівські знімки та комп’ютерну томографію для визначення стану кісткової тканини. У комп’ютерній програмі імплантолог планує майбутню операцію, вибираючи необхідні типорозміри імплантів, визначає точки їх входження. Спільно з пацієнтом вирішується, який адаптаційний протез буде встановлено. Визначається ціна встановлення «All-on-4».
- Хірургічний – встановлення імплантатів відповідно до плану лікування. Для імплантації «Все-на-4» використовуються спеціальні імплантати, які мають форму кореня зуба, особливе різьблення та покриття для кращої первинної стабільності в кістці та прискореної остеоінтеграції. Імплантати виготовлені з титану, біосумісного матеріалу, що не викликає алергічних реакцій.
- Протезування. Протез виготовляється індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням його анатомічних особливостей та побажань за кольором та формою зубів. Кріпиться до імплантатів за допомогою спеціальних міні-гвинтів, які забезпечують надійну фіксацію. Велика увага приділяється зручності носіння протеза, оскільки на основі цього тимчасового варіанта буде в майбутньому виготовлено постійну модель.
- Подальший контроль. Важливим етапом лікування є адаптація пацієнта до нових зубів. Лікар дає рекомендації щодо догляду за порожниною рота та протезами, а також пояснює, як правильно чистити штучні зуби. Складається графік контрольних відвідувань клініки, де виглядає динаміка приживлення титанового коріння, а також стабільність протезної системи.
При досить складній клінічній ситуації пацієнту може порекомендуватися навігаційний хірургічний шаблон. Він роздруковується на 3D-принтері на основі даних комп’ютерної томографії та є трафаретом із вже підготовленими отворами, куди встановлювати імплантат. Таким чином, виключається ризик будь-якої помилки під час операції. Ціна на «All-on-4» при цьому не підвищується, а залишається за домовленістю на початковому етапі лікування.
Лікування без болю можливо!
Ми дбаємо про своїх пацієнтів та робимо усе аби похід до стоматолога не асоціювався з болем. На сьогоднішній день лікування зубів можливе уві сні!
Саме так – ми вилікуємо ваші зуби поки ви перебуватимете у медикаментозному сні.
Лікування зубів уві сні (в седації) – цілком безпечне для дорослих та дітей. Більше про послугу за посиланням нижче.
Наскільки надійна імплантація лише на 4 імплантатах?
Імплантація на 4 імплантатах є надійною методикою для заміни всіх зубів в одній або обох щелепах. Завдяки спеціальній конструкції, яка використовує лише 4 імплантати, процедура проходить стабільно та без ускладнень. Крім того, встановлення двох задніх імплантатів під кутом дозволяє розподіляти навантаження на всі чотири імплантати, забезпечуючи стабільну опору протеза.
Чи зміниться мова після встановлення незнімного протезу?
Може змінитися після встановлення незнімного протеза, особливо в перші дні після операції. Це пов’язано з тим, що протез чинить тиск на м’які тканини та язик, що може викликати невелику зміну вимови звуків. Однак з часом, коли пацієнт звикне до протезу, мова повертається до нормального рівня.